Ciekawe

Impreza we włoskim stylu

Dawne imprezy opierające się w zasadzie na śledziku i wódeczce odchodzą już powoli do lamusa. Coraz więcej osób bowiem nie chce albo nie może sięgać po takie trunki. Powody takiej decyzji są bardzo różne od odpowiedzialnej pracy, do w zasadzie ciąży, chorób albo i świadomej decyzji. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie – jak zrobić imprezę?

Słońce, lato i włoski styl

Otóż coraz częściej właśnie decydujemy się na nieco inny styl spotkania Nikt nie ma ochoty się upijać, każdy za to chciałby pogadać, zrelaksować się, wypocząć. Ponadto obecnie w lecie wieczory mamy długie i ciepłe, nic zatem nie stoi na przeszkodzie przeciwko wieczornym spotkaniom i rozmowom. W efekcie coraz częściej organizuje się imprezy we włoskim stylu. Jak to wygląda?

Standardowo przygotowujemy lekkie przystawki, jakieś sałatki, owoce morza, rzeczy do podgryzania. Aranżujemy odpowiednią scenerię – nikt nie musi siedzieć sztywno przy stole, dostępne są hamaki, leżaki, poduchy. A podstawą napojów alkoholowych jest właśnie wino. Lecz co tu zrobić z niepijącymi gośćmi? Jak zastąpić wino czymś bezalkoholowym? Przecież nie będziemy im robić standardowych bezalkoholowych drinków…

Wino bezalkoholowe – idealna metoda!

A jednak zawsze istnieje jakieś odpowiednie wyjście z sytuacji. W tym wypadku zaś świetnie sprawdzają się wszelkiej maści wina bezalkoholowe. Co to są za napoje? Wbrew temu, co twierdzą o nich przeciwnicy, wino bezalkoholowe to jak najbardziej wino tyle że po prostu bez alkoholu. Takie wino normalnie było poddane procesowi fermentacji a potem usunięto z niego alkohol stosując przeróżne metody.

Czy takiemu winu coś brakuje? Generalnie nie, choć doświadczeni winiarze twierdzą, że bukiet takiego wina jest osłabiony znacznie. Niemnie jednak sami twierdzą, że jak najbardziej da się znaleźć dobrej jakości wino bezalkoholowe o niezłym smaku i odpowiednim aromacie.

Zakup wina bezalkoholowego

Gdzie jednak znaleźć takie wino bezalkoholowe? Otóż niestety trzeba zaznaczyć, że jest to jeszcze swego rodzaju nowość na rynku, zatem nie wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu i poprosić o wino bezalkoholowe. Co zatem trzeba zrobić?

Otóż standardowo dość najlepszym miejscem do szukania wina bezalkoholowego i jego zakupu jest Internet. Tu przecież możemy poczytać opinie doświadczonych winiarzy odnośnie najlepszych win bezalkoholowych itd. A zatem – wypróbujmy wina bezalkoholowe a na pewno każdemu przypadną do gustu!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z /bezalkoholowe.com

hsmsapk.com louds.pl ris.pl