Dom i Wnętrze

Funkcjonalna tarasola nad naszymi głowami

W okresie największych, letnich upałów warto znaleźć chwilę, aby odpocząć i zrelaksować się, najlepiej na świeżym powietrzu, w cieniu. Poprzez kilka prostych kroków bez trudu zaaranżujemy nasz taras czy skrawek ogrodu, tworząc w nim wyjątkowe miejsce do relaksu. Z takiej przestrzeni skorzystają wszyscy domownicy! Jakie rozwiązania wybrać, by wypocząć?

Pierwszy krok: meble!

Podstawą w strefie wypoczynkowej są oczywiście meble outdoorowe. Znajdziemy je u najlepszych producentów. Zaproponują nam oni modne kolekcje, dopasowane do gust i oczekiwań różnorodnych klientów. Warto zwracać uwagę na materiały – najlepsze meble posiadają stelaże tworzone z malowanego proszkowo aluminium, zabezpieczonego przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Meble powinny być również wygodne. Poprzez odpowiednie profilowanie oparć możliwe było zapewnienie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa.

Osłona przed słońcem – co wybrać?

Nad naszymi głowami w miejscu wypoczynkowym nie powinno zabraknąć odpowiedniej osłony przed słońcem. Do niedawna wybierane parasole ogrodowe stopniowo zastępowane są rzez funkcjonalne tarasole. Na stronie producenta znajdziemy zadaszenie tarasów, które zapewni nam cień podczas długiego dnia, jak również skutecznie ochroni przed niespodziewanym deszczem. Jak to możliwe?

Konstrukcje tarasoli wykorzystują innowacyjne i trwałe materiały: stelaż wykonany jest z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Konstrukcja opiera się silnym podmuchom wiatru, wewnątrz posiada ukryty system odprowadzania wody. Na szczycie tarasoli umieszczono dach: w zależności od modelu może być on wykonany z tkaniny technicznej lub też profili aluminiowych obracających się o 135 stopni. W danym modelu dach może być rozkładany automatycznie (przy pomocy pilota) lub też manualnie.

https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ Białe meble do łazienki kancelarie prawne katowice