Dom i Wnętrze

Drewno w naszych sypialniach

W poszukiwaniu interesujących inspiracji na urządzeni sypialni zazwyczaj spędzamy długie godziny. Przeglądamy internet, gazety branżowe, szukamy interesujących rozwiązań również w domach innych. A gdyby tak postawić na sprawdzone rozwiązania i elementy? W ostatnich sezonach zainteresowanie drewnem litym stale rośnie – wynika to głównie z faktu, że producenci proponują nam meble i dodatki z litego drewna zaprojektowane w nowoczesny i elegancki sposób!

 

Drewno lite – poznaj je lepiej!

Dlaczego lite drewno jest tak cenione przez stolarzy? Przede wszystkim wynika to z jego wysokiej gęstości – lite drewno jest zbite, przez co do jego wnętrza nie przedostaje się brud, wilgoć. wysoka gęstość wpływa również na odporność na uszkodzenia – lite drewno jest odporne na ścieranie, wnikanie kurzu, utratę koloru, odkształcanie. To idealny produkt do tworzenia wyjątkowych mebli, które każdy z nas doceni w swoim domu.

 

Skąd pozyskiwane jest drewno lite?

W Polsce lite drewno pochodzi najczęściej z takich gatunków drzew jak sosna, dąb, buk. Dzięki temu klienci mogą również liczyć na spore zróżnicowanie kolorystyczne. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich musi być jednak ono odpowiednie wyselekcjonowane oraz wysuszone. Wszystko po to, aby uniknąć bel z sękami czy skazami. Kolejno drewno leżakuje kilka tygodni w celu pozbycia się wilgoci.

 

Jakie meble tworzone są z litego drewna?

Wybór jest olbrzymi. W sklepach takich jak notodo.pl znajdziemy przede wszystkim szeroki wybór łóżek drewnianych z wewnętrznymi skrzyniami do przechowywania pościeli, z tapicerowanymi zagłówkami, z półautomatycznymi stelażami. Dodatkowo producent zaoferuje nam także obszerne szafy oraz komody, niewielkie toaletki oraz funkcjonalne szafki nocne. Wiele wymienionych mebli dostępnych jest w kolekcjach.