Zdrowie i Uroda

Czym są wiązania narciarskie i jakie wybrać?

Wiązania narciarskie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia zaraz obok nart, butów i kijków. Służą do przypięcia nart do buta narciarskiego. Składają się z części przedniej i tylnej. Pierwsze przytrzymuje czubek buta, druga wiąże piętę do nart. Warto zadbać, aby wiązania narciarskie były jak najlepszej jakości.

Jakie jest zadanie wiązań narciarskich?

Wiązania narciarskie odpowiadają za przypięcie nart do nóg narciarza, a także zabezpieczają przed urazem podczas ewentualnego upadku. Wyposażone są w mechanizm bezpieczeństwa, które w razie takiej konieczności odczepia but narciarski i uwalnia nogi osoby jadącej na nartach.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wiązań, a każde z nich służą do uprawiania innej dyscypliny zimowej. Różnią się one między sobą przede wszystkim przeznaczeniem, zasadą działania oraz konstrukcją. Nie ważne, czy narciarstwo traktuje się jedynie jako rozrywkę, czy uprawia się je w sposób profesjonalny, najlepiej jest zainwestować w wiązania jak najwyższej jakości. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo narciarza.

Wiązania narciarskie Atomic – jedne z najlepszych na rynku

Marka Atomic jest jedną z najpopularniejszych marek produkujących sprzęt narciarski. Założona została w roku 1955 przez Aloisa Rohtmosera i przez wiele lat osiągała ogromne sukcesy. To sprawiło, że obecnie firma produkuje około 600 tysięcy par nart rocznie. O tym, że marka Atomic jest jednym z najlepszych producentów tego typu sprzętu świadczy liczba złotych medali, zdobytych podczas Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich przez osoby jeżdżące na nartach marki. W 1994 roku firma została przejęta przez finlandzką firmę Amer Sports Group.

Wiązania narciarskie Atomic są jednymi z najlepszych na rynku, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i doskonałą funkcjonalnością. Zapewniają najlepszą ochronę podczas upadku i spełniają ogólnoświatowe normy. Wyposażone są w innowacyjne technologie, które wpływają na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo narciarza.

Najważniejsze technologie w wiązaniach narciarskich Atomic

Warto zacząć od technologii Fullflex oraz Twin Fullflex. Są to złożone systemy konstrukcji wiązania, w których oba bezpieczniki (przedni i tylny) mają możliwość przesuwania się w osi narty. W technologii Fullflex oba elementy łączą się ze sobą. W przypadku drugiej bezpieczniki są osobno montowane. Technologia Variozone umożliwia przesuwanie całego wiązania wzdłuż osi narty.

Oprócz tego, wiązania narciarskie atomic posiadają system Height adjustment, który jest systemem automatycznej regulacji wysokości szczęk przedniego bezpiecznika. Warto napomknąć o jeszcze jednej istotnej technologii – Backward Release. To specjalna konstrukcja bezpiecznika przedniego, dająca możliwość odczepienia buta przy uderzeniach bądź szarpnięciach, które skierowują ciało w tył.

live url zobacz zobacz wiecje