Zdrowie i Uroda

Czy warto depilować bikini laserem?

Technologia idzie obecnie tak bardzo do przodu, że dziś nie trzeba już uciekać się do drastycznych, bolesnych metod depilacji. Coraz więcej kobiet decyduje się zapłacić więcej i poświęcić czas na serię zabiegów depilacji laserowej okolic bikini, niż trudzić się codziennym goleniem maszynką.

Zadbana każdego dnia

Depilacja laserowa okolic bikini pozwala zawsze czuć się „tam” gładko i świeżo. Usuwanie zbędnego owłosienia w strefie bikini jest podstawą do utrzymania właściwej higieny miejsc intymnych.

W zależności od preferencji, można wybrać zabieg płytkiego, średniego lub głębokiego bikini, które różnią się tym jak bardzo chcemy mieć wydepilowane miejsca intymne. Dzięki zabiegowi nie trzeba każdego dnia starannie przygotowywać się do ewentualnych zbliżeń, ani stresować się, gdy wypadnie nam możliwość spontanicznego wypadu nad jezioro w bikini, bez czasu na golenie.

Komfort depilacji

Depilacja do zabieg, który polega nie na ścinaniu łodygi włosa tuż przy skórze, ale na całkowitym pozbywaniu się włosa razem z jego cebulką. Dotychczas znane metody depilacji polegały na wyrywaniu włosków za pomocą depilatora w sposób mechaniczny, lub za pomocą rozgrzanego wosku. Woskowanie i depilacja elektryczna to jednak szalenie bolesne zabiegi. W przypadku niezwykle wrażliwej strefy bikini mogą one powodować ogromny ból.

Depilacja laserowa okolic bikini nie powoduje bólu – i to jest jej największa zaleta. Wystarczy umówić się na kilkunastominutowy zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Wykwalifikowana kosmetyczka dokładnie zbada nasze potrzeby, a następnie z delikatnością i precyzją będzie naświetlała punkt po punkcie wrażliwe miejsca, by usunąć z nich zbędne owłosienie.

Trwałe efekty

W przypadku laserowej depilacji okolic bikini liczy się jeszcze jedna rzecz, a mianowicie – efekty. Goląc się, zyskujemy co najwyżej dobę gładkiej skóry. Przy depilacji woskiem czy depilatorem efekt utrzymuje się około 2-3 tygodni. Z kolei depilacja laserowa, pod warunkiem wykonania kilku sesji w kilkutygodniowych odstępach czasu, pozwala cieszyć się gładkością bikini nawet po kilku latach!

Zabieg ma charakter trwały, jednak do pełnego zadowolenia z usługi należy wykonać ich 6-10. Najlepiej więc zacząć depilować bikini laserem już jesienią, aby zdążyć do lata pozbyć się całkowicie szpecącego owłosienia i móc bez skrępowania nakładać nawet najbardziej wykrojone stroje kąpielowe. Wyjątkowość zabiegu polega też na tym, że po pełnej serii skóra jest gładka i delikatna, bez podrażnień i wrastających włosków.