Dom i Wnętrze

Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach drewnianych?

Nowoczesne budownictwo to dzisiaj przede wszystkim wykorzystanie nietuzinkowych materiałów do ogrzewania domu, zastosowanie nowoczesnych metod odzyskiwania ciepła. Szukając idealnego miejsca dla siebie powinniśmy być świadomi, jakie trendy obowiązują obecnie na rynku mieszkaniowym. Czym warto się zainteresować? Jakie domostwa okażą się zbyt drogie?

Propozycje deweloperów, możliwość samodzielnego budowania

Do niedawna osoby pragnące mieszkać we własnym domu miały zasadniczo dwie opcje – pierwsza z nich to wybudowanie domu własnymi siłami lub też zatrudnienie specjalistycznych ekip budowlanych. Taka budowa z pewnością pozwoliłaby nam na wybudowanie domu naszych marzeń, jednak musimy wziąć pod uwagę to, że budowa może potrwać latami. Druga opcja to wykupienie gotowego domu od deweloperów. Firmy oferują gotowe domy zazwyczaj w nowych dzielnicach miast, zazwyczaj spokojnych. W tym przypadku przyjdzie nam jednak zapłaci olbrzymie kwoty – to pociągnie za sobą kredyty. Wysoka cena domów oferowanych przez deweloperów wynika przede wszystkim z atrakcyjnej lokalizacji oraz marży.

Wybuduj dom z drewna i nie przepłacaj!

Rozwiązaniem tego problemu mogą być domy w konstrukcji szkieletowej. Domy takie budowane są zgodnie z projektami, które wzorowane są na domach w Skandynawii i Kanadzie. Istotne jest to, że w przypadku nowoczesnych domów drewnianych są one tańsze od klasycznego budownictwa o ok. 35%! Oznacza to olbrzymią oszczędność, którą później możemy przeznaczyć na wyposażenie domu. Domy drewniane budowane są w okresie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku, bez względu na pogodę. Wśród licznych projektów znajdziemy domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza.

https://hamam-project.org/jak-wybrac-najlepsze-okna-z-pcv/ https://my-place.pl/najwazniejsze-zasady-doboru-lamp-do-wnetrza/ zobacz wiecej