Zdrowie i Uroda

Co musisz wiedzieć o skokach ze spadochronem?

Coraz więcej osób chce sobie dostarczyć adrenaliny, sporo z nich decyduje się na skok ze spadochronem. Naturalnie nie jest to sport dla każdego, jednakże większość ludzi powinna choć raz pozwolić sobie na skok z instruktorem. Dlaczego warto się na niego zdecydować i co trzeba wiedzieć przed oddaniem skoku?

Pokonanie własnych słabości

Wielu ludzi decyduje się na skoki ze spadochronem, ponieważ chce przełamywać swój strach, jak choćby lęk wysokości czy obawę przed spadaniem. Rzecz jasna skok wyzwala ogromne emocje i pojawienie się strachu jest naturalnym zjawiskiem, jednak warto go pokonać.

Większość osób, które zdecydowały się na oddanie skoku odczuwa nie tylko ogromną przyjemność podczas lotu, lecz przede wszystkim satysfakcję, że udało im się przełamać własny strach.

Dla kogo?

Skoki ze spadochronem są popularne przede wszystkim wśród ludzi lubiących adrenalinę. Każda osoba podczas pierwszego skoku odczuwa strach, ale również ekscytację. Na skok powinny zdecydować się też osoby doceniające piękne widoki, bowiem zapierają one dech w piersiach.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na skok spadochronowy. Przeciwwskazaniami są m.in. ciąża, choroby serca, czy nadciśnienie. Również niedawno przebyte operacje uniemożliwiają oddanie skoku.

Na jaki skok się zdecydować?

Najlepszym pomysłem jest oddanie pierwszego skoku ze spadochronem w tandemie. Skacze się wówczas z instruktorem, którego zadaniem jest zatroszczenie się o bezpieczeństwo: musi on kontrolować czas trwania swobodnego lotu (który powinien wynosić 50-60 sekund) oraz otworzyć spadochron.

Osoby chcące zdecydować się na samodzielne skoki ze spadochronem muszą zdawać sobie sprawę, że wymaga to dużych umiejętności, ale również świetnej kondycji. Dodatkowo konieczne jest wcześniejsze przejście szkolenia, podczas którego uczestnicy dowiadują się jak sterować spadochronem.

Ile to kosztuje?

Jak powszechnie wiadomo uprawianie sportów ekstremalnych nie należy do tanich hobby. Za jeden skok ze spadochronem trzeba zapłacić 600-750 zł. Cena jest uzależniona między innymi od lokalizacji lotniska.

Filmowanie skoku wiąże się z dodatkowym kosztem, który kosztuje 150-300 zł. Warto jednak zdecydować się na ten wydatek, aby mieć wyjątkową pamiątkę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Solidny metalowy taboret stołek