Ciekawe

Cechy programu Altium Designer

Oprogramowanie Altium Designer daje możliwość wygodnego projektowania profesjonalnych układów elektronicznych. Ten program to tak naprawdę środowisko pracy, które stworzone zostało z wielu specjalistycznych narzędzi. Narzędzia te zostały oczywiście kompleksowo połączone w przejrzystym interfejsie, który zdecydowanie ułatwia pracę z programem i pozwala na ogromną oszczędność czasu.

Wygodne środowisko projektowe

Zgodnie z zamysłem producentów oprogramowania, Altium Designer to potężne narzędzie, które pozwala na zaawansowane projektowanie elektroniki. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi zintegrowana biblioteka poszczególnych komponentów, dzięki której użytkownik z poziomu programu może sprawdzić nie tylko dokładną charakterystykę danego elementu, ale nawet jego cenę oraz dostępność u różnych dystrybutorów. W czasie pracy przy bardzo złożonych projektach przydaje się natomiast możliwość tworzenia grup układów i dokonywanie zmian we wszystkich z nich, poprzez manipulację tylko w jednym. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu.

Edycja płytek PCB

Oprogramowanie Altium Designer wyposażone zostało w zintegrowany edytor płytek PCB. Użytkownik może kontrolować dokładne położenie danych elementów, a program na bieżąco sprawdzał będzie skuteczność działania powstałego układu. Program przestrzega reguł działania takich układów i umożliwi wykluczenie błędów, które w przeciwnym razie mogłyby się wkraść do projektu. Dzięki rozwiązaniu Altium Viewer możliwe jest również łatwe i wygodne transportowanie gotowego projektu lub jedynie jego elementów pomiędzy zewnętrznymi programami. Altium Viewer pozwala także na dokładną analizę projektu z wyłączeniem możliwość edycji układu.

Edycja obwodów drukowanych

Na klientach pozytywne wrażenia wywiera nie tylko funkcjonalność, ale również Altium Designer cena. Tak wszechstronne narzędzie do projektowania elektroniki to doskonała inwestycja, szczególnie że oprogramowanie to pozwala również na projektowanie obwodów drukowanych. Takie obwody nie są tworzone na płytkach PCB, dlatego też konieczność pracy z programem Altium Designer jest jeszcze bardzo oczywista. W najnowszej wersji oprogramowania wprowadzono dodatkową możliwość skorzystania z zaawansowanej wersji menedżera warstw. Takie warstwy umożliwią staranne dobranie odpowiednich parametrów poszczególnych elementów układów drukowanych.