Zdrowie i Uroda

3 skuteczne i łatwe sposoby na usunięcie cieni pod oczami

Fioletowe, niebieskie, w odcieniach szarości – cienie pod oczami w każdej z tych kolorystyk wyglądają nieefektywnie i chcemy się ich pozbyć. Oto trzy skuteczne sposoby na usuwanie cieni pod oczami.

Usuwanie cieni pod oczami z użyciem maseczki

Maseczki pod oczy, które mają widocznie zmniejszyć cienie, są ostatnio coraz bardziej popularne. Delikatne płatki, które nakładamy na newralgiczne miejsca są nawilżane ekstraktami na bazie roślin, w tym aloesem i oczarem wirginijskim. Ma to działanie łagodzące i regenerujące okolice skóry oczu. Płatki nawilżone ziołowymi ekstraktami warto włożyć do lodówki, dzięki czemu będą przyjemnie chłodne, co wpłynie dodatkowo na regenerację zmęczonej i zaczerwienionej skóry.

Maseczki można nakładać samodzielnie, w zaciszu domu. Ważna jest regularność. Maseczki sprawdzają się zwłaszcza po długim, stresującym dniu i kiedy jesteśmy przemęczeni i niewyspani. Maseczki w plastrach są wygodne, ponieważ nie trzeba ich zmywać, trzeć oczu, nie ma możliwości nałożenia zbyt grubej warstwy, co zdarza się np. podczas maseczek na bazie kremu.

Usuwanie cieni pod oczami z zastosowaniem rumianku, nagietka i świetlika

To sposób używany już przez nasze babcie. Są to trzy zioła uważane za bardzo skuteczne, jeśli chodzi o trwałe usuwanie cieni pod oczami. Działają łagodząco i przeciwzapalnie, zwłaszcza po ciężkim dniu.

Aby przygotować terapię opartą na bazie ziół należy zaparzyć saszetkę rumianku, nagietka lub świetlika i odczekać około kwadransa aż ostygnie. Następnie płatki kosmetyczne należy moczyć w naparze i przykładać w okolice oczu. Można też używać gazy, dostępnej w każdej aptece.

Roll-on – sposób na usuwanie cieni pod oczami

Roll-on to metalowa kulka, przeznaczona do masowania skóry pod oczami. Oprócz tego, że pozwala pozbyć się nieładnie wyglądających cieni, to także poprawia krążenie krwi i jędrność skóry. Producenci wskazują, że roll-ony należy wkładać przed użyciem do lodówki, ponieważ lekko zmrożone działają znacznie korzystniej, jeśli chodzi o skórę twarzy.

Na rynku dostępne są same masażery lub w zestawie z kremami i żelami pod oczy. Warto mieć dodatkową, wymienną głowicę w razie gdyby uległa np. zacięciu, a akurat potrzebowalibyśmy masażu, mającego na celu pozbycie się nietetycznych cieni pod oczami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

zobacz https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/